כמה כסף מגיע לי אם פיטרו אותי?

התשובה לשאלה זו משתנה מעובד לעובד ולצורך חישוב מדויק מומלץ ליצור קשר עם משרדנו בהקדם האפשרי.

ככלל, עובד אשר השלים למעלה משנה אחת של עבודה אצל אותו המעסיק זכאי לפיצוי פיטורין.

חישוב פיצויי הפיטורין מושפע מ-4 רכיבים מרכזיים:

1. אופי העבודה של העובד (עובד בשכר חודשי, יומי, שעתי וכיוצ"ב).

2. המשכורת של העובד.

3. קיומו של "סעיף 14" בהסכם ההעסקה של העובד.

4. הוותק של העובד במקום העבודה.

 

לצורך הדוג', נבחן עובד אשר עובד בשכר חודשי, מרוויח משכורת של 8,000 ש"ח (ברוטו) בחודש*, בהסכם ההעסקה שלו אין סעיף 14 ופוטר מעבודתו לאחר 3 שנים ו-3 חודשים.

במקרה המתואר לעיל, פיצויי הפיטורין של העובד יחושבו כדלקמן: 8,000 (משכורתו של העובד בחודש האחרון לעבודתו) כפול 3.25 (מספר השנים שעבד) ובסה"כ זכאי העובד ל-26,000 ש"ח פיצויי פיטורין.

לעיתים, נוטים עובדים לחשוב כי את פיצויי הפיטורין מקבלים מהמעסיק בתלוש השכר האחרון, אך אין כך הדבר. בפועל, חלק עיקרי מפיצויי הפיטורין אמור להיות צבור בקרן הפנסיה של העובד ורק היתרה תושלם על-ידי המעסיק בתלוש השכר האחרון של העובד.

משרדנו מלווה עובדים רבים בעת הליך הפיטורין שלהם, אנו ממליצים לפנות אלינו לייעוץ לצורך חישוב מדויק של פיצויי הפיטורין להם את זכאים.

 

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות, צור קשר עכשיו!

03-5222434

 

ברק ושות' עורכי דין.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

* ברוב המקרים יש להתחשב רק במשכורת (שכר יסוד) המופיע בתלוש. לעיתים, ניתן להחיל בתוך השכר הקובע גם רכיבים נוספים המופיעים בתלוש השכר (כמו עמלות או בונוסים).

עשוי לעניין אותך..

דילוג לתוכן